Akcesoria do szczeliw sznurowych

Akcesoria do szczeliw sznurowych

Akcesoria do szczeliw sznurowych, sznurów służących do "pakowania", uszczelniania pomp, to niezwykle przydatne narzędzia, które w wydatny sposób pozwalają skrócić czas instalacji i umożliwiają wykonanie tych czynności prawidłowo i skutecznie. Pozornie wydaje się, że to bardzo proste czynności ale jak zwykle ważne są szczegóły. Ekstraktory pozwalają wyciągnąć z komory dławnicowej pompy, zaworu lub innej maszyny zużytych już sznurów, szczeliw, które stosując inne narzędzi trudno by było wyciągnąć. Popychacze pozwalają prawidłowo wprowadzić oddzielnie każdy sznur nie powodując jego nadmiernego zdeformowania. Nigdy nie popychaj dławikiem sznurów jeżeli jest ich więcej niż jeden w komorze. Popychając dławikiem kolejny sznur jeżeli w dławnicy jest ich więcej musi przepchnąć je wszystkie deformując ostatni sznur znajdujący się najbliżej dławika. Każdy sznur (pakunek) powinien być wprowadzany oddzielnie. Do tego służą plastikowe popychacze.     

Akcesoria do szczeliw sznurowych Jest 27 produktów.

Podkategorie

 • Zestawy ekstraktorów...

  Ekstraktory mogą być również dostarczone w skrzynkach z kompletami ekstraktorów na różne rozmiary usuwanych szczeliw. Dostępne są 3 różne kompletacje w zależności od potrzeb.

  FILM PREZENTUJĄCY DZIAŁANIE EKSTRAKTORÓW I POPYCHACZY

 • Ekstraktory do...

  Ekstraktory to proste ale bardzo skuteczne i pomocne narzędzia. Pozwalają wkręcić się w usuwane szczeliwo głęboko w komorze dławnicowej i w prosty sposób je usunąć.

  FILM PREZENTUJĄCY DZIAŁANIE EKSTRAKTORÓW I POPYCHACZY

 • Końcówki do...

  Wymienne końcówki do ekstraktorów pozwalają radykalnie obniżyć koszty eksploatacji ekstraktorów. 

  FILM PREZENTUJĄCY DZIAŁANIE EKSTRAKTORÓW I POPYCHACZY

 • Noże do szczeliw...

  Noże ostre jak brzytwa pozwalają łatwo i precyzyjnie przygotować pierścienie sznurowe

 • Gilotyny do szczeliw...

  Gilotyny do szczeliw stacjonarne.

 • Popychacze do szczeliw

  Popychacze do szczeliw radykalnie poprawiają długość pracy szczeliwa, dzięki możliwości równomiernego wprowadzenia każdego pierścienia szczeliwa indywidualnie do komory dławnicowej.  

  Dlaczego jest to tak ważne. Jeżeli nie zastosujemy popychacza to wprowadzimy pierwszy pierścień dławikiem tylko na pewną głębokość ale nie na dno komory dławnicowej. Będzie on stawiał opór przy przepychaniu go kolejnym pierścieniem szczeliwa. Popychając przy pakowaniu jeden pierścień sznurowy kolejnym powodujemy, że drugi pierścień, który popycha pierwszy ulega deformacji, gdyż musi pokonać opory jakie stawia ten pierścień. W ten sposób przepchniemy dwa szczeliwa ale i tak nie będą one na dnie komory. Wprowadzając kolejny pierścień sznurowy nr 3 musi on już przepchnąć dwa pierwsze szczeliwa i jest deformowany przez popychający go dławik jeszcze bardziej niż pierścień nr 2. I tak kolejno aż wprowadzimy zazwyczaj 5 pierścieni. Pomyślmy, że pierścień nr 5 musi przepchnąć cztery wprowadzone wcześniej pierścienie i cierpi najbardziej. Doszczelnianie pomp szczeliwem sznurowym polega na tym, że siła osiowa z dławika przenosi się na szczeliwo i ma za zadanie spowodować spęcznienie szczeliwa, które zaciśnie się na wale (tulei) i wewnętrznej ściance komory dławnicowej. W czasie pracy pompy, największa siła z dławika działa na pierścień nr 5 i przenosi się przez niego na kolejne pierścienie. Tak więc jeżeli nie używany popychaczy to najbardziej zgnieciony w czasie pakowania pierścień nr 5 ,który musiał przepchnąć cztery pierścienie, jest narażony na największą siłę od dławika i jest nadmiernie deformowany. Skraca to żywotność szczeliwa i skuteczność uszczelniania.      

  Link do filmu pokazującego używanie ekstraktorów i popychaczy do szczeliw FILM PREZENTUJĄCY DZIAŁANIE EKSTRAKTORÓW I POPYCHACZY

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów